Zaposleni JP“Vojvodinašume“ su učestvovali na Svetskom Prvenstvu motornih sekača koje je održano u Beču od 19.09.-22.092024.g. kao deo Reprezentacije Srbije zajedno sa zaposlenima iz JP „Srbijašume“.

U takmičarskom delu, kao deo Reprezentacije Srbije iz našeg Preduzeća, su učestvovali:

U KONKURENCIJI PROFESIONALACA

–   Dragan Nikolić motorni sekač, ogranak ŠG Sremska Mitrovovica, ŠU Klenak

–   LJuban Žilić, šumarski tehničar, ogranak ŠG Sombor, ŠU Apatin

U KONKURENCIJI ŽENA

–   Dragana Lužajić, šumarski tehničar, ogranak ŠG Sremska Mitrovica, ŠU Morović

SELEKTOR REPREZENTACIJE SRBIJE

–   Ivan Tomašević, master inž.šumarstva, ogranak ŠG Sremska Mitrovica, ŠU Kupinovo

Podrška Reprezentaciji Srbije, grupa fanova iz našeg Preduzeća bila je u sledećem sastavu:

–   Roland Kokai, Direktor JP „Vojvodinašume“

–   Milan Sučević, Izvršni Direktor JP „Vojvodinašume“ za korišćenje šuma, mehanizaciju i bezbednost i zdravlje na radu

–   Marko Marinković, Izvršni Direktor JP „Vojvodinašume“ za šumarstvo, ekologiju i razvoj

–   Živan Žipunski, organizator učešća na Svetskom Prvenstvu motornih sekača, ogranak ŠG Sremska Mitrovica, Direkcija ogranka

–   Marko Stević, rukovodilac Službe korišćenja šuma u ogranku ŠG Sremska Mitrovica

–   Pajo Vojvodić, rukovodilac Službe korošćenja šuma u ogranku ŠG „Banat“ Pančevo

–   Željko Prica, rukovodilac Službe korišćenja šuma u ogranku ŠG Novi Sad

–   Predrag Mirić, tehnički Rukovodilac u ogranku ŠG Sombor

–   Prof.dr Milorad Danilović, Šumarski fakultet u Beogradu

–   Milan Zujić, motorni sekač, ogranak ŠG Sremska Mitrovica, ŠU Kupinovo

–   Milan Maovac, šumarski tehničar, ogranak ŠG Sremska Mitrovica, ŠU Morović

–   Dragan Zlatković, vozač, ogranak ŠG „Banat“ Pančevo, ŠU Zrenjanin

Na Svetskom Prvenstvu motornih sekača u Beču 2024.g. reprezentacija Srbije u sastavu Dragan Nikolić (JP „Vojvodinašume), LJuban Žilić (JP „Vojvodinašume), Goran Čamagić (JP „Srbijašume“) i Stefan Gvozdenović (JP „Srbijašume“) je osvojila bronzanu medalju u disciplini Štafetna Trka (Relay Race).

LJuban Žilić je u disciplini Obaranje Stabla-Jarbola osvojio 4. mesto sa istim brojem bodova kao i takmičar iz Finske ali je nažalost imao slabije vreme za 2,5 sekunde i tako je za malo ostao bez bronzane medalje.

Dragana Lužajić je kombinovanoj Štafetnoj trci zajedno sa takmičarkama iz Japana, Italije i Letonije zauzela 3. mesto ali nisu dodeljene medalje.

U ukupnom zbiru bodova svih disciplina na Svetskom Prvenstvu motornih sekača u Beču članovi Reprezentacije Srbije u konkurenciji profesionalaca LJuban Žilić (JP „Vojvodinašume“) je zauzeo 26. mesto, Dragan Nikolić (JP „Vojvodinašume“) je zauzeo 52. mesto, Goran Čamagić (JP „Srbijašume“) je zauzeo 57. mesto.

U konkurenciji Juniora (U24) Stefan Gvozdenović (JP „Srbijašume“) je zauzeo 12. mesto.

U konkurenciji Žena Dragana Lužajić (JP „Vojvodinašume“) je zauzela 12. mesto.

U ekipnoj konkurenciji Reprezentacija Srbije je zauzela 17. mesto.

Radio-televizija Vojvodine LINK
Svetsko prvenstvo motornih sekača u Beču – gosti Lužajić, Nikolić, Tomašević i Župunski – YouTube